Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

29 września 2010, 22:00

1285857568

Bogusław Sonik został europosłem roku w kategorii Energia. Nagroda przyznawana jest przez prestiżowy brukselski miesięcznik „The Parliament Magazine”. Kryształowe statuetki w kształcie gwiazdy przyznawane są od pięciu lat najbardziej pracowitym i wpływowym posłom do Parlamentu Europejskiego.

Nagroda jest uznaniem szczególnej pracy i zaangażowania posłów w swoich komisjach parlamentarnych. Na pierwszym etapie nominacji wyboru dokonują organizacje pozarządowe oraz organizacje związane z przedmiotowym sektorem. Następnie sami europosłowie wybierają zwycięzców.

„Wspólna Europa zaczęła się od budowanie Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali teraz nadszedł czas na zbudowanie solidarności energetycznej naszego kontynentu. Musimy się uniezależnić od szantażu dostawców. Co więcej, dodatkowo głównym zadaniem jest stworzenie z UE lidera technologii odnawialnej, czyli zielonej energii” powiedział Bogusław Sonik.Bogusław Sonik jest wiceprzewodniczącym komisji ochrony środowiska PE, w której zasiada od 2004 roku. Jest opiniodawcą do sprawozdania ws. bezpieczeństwa dostaw gazu, członkiem delegacji PE na szczyty klimatyczne. W swojej pracy promuje alternatywne źródła energii, zabiega o solidarność energetyczną oraz sprawiedliwy pakiet klimatyczno-energetyczny.Nominowani do nagrody europosła roku byli również Sidonia Jędrzejewska (PO) w kategorii „Gospodarka i Sprawy Monetarne” oraz Tadeusz Zwiefka (PO) w kategorii „Sprawiedliwość i Wolność Obywatelska”.Więcej informacji na stronie The Parliament Magazine http://design1.dods.co.uk/mepawards2010/