Bogusław Sonik Poseł na Sejm RP

Bogusław Sonik
Poseł na Sejm RP

Zapraszamy Państwa serdecznie do lektury 47. numeru Biuletynu Europejskiego, który ukaże się już w tym tygodniu. W materiale będzie można znaleźć wiele ciekawych artykułów i podsumowań.

W najnowszym numerze chcemy zaprezentować Państwu wywiad pt. „Poseł do spraw najtrudniejszych” przeprowadzony z Bogusławem Sonikiem na temat pracy w Parlamencie Europejskim na rzecz regionu i Europy. Gościem numeru będzie także były przywódca Litwy, a obecnie Poseł do Parlamentu Europejskiego Vytautas Landsbergis, z którym porozmawiamy o  wyzwaniach stojących przed litewską prezydencją w Radzie UE, pozycji Litwy w układzie sił międzynarodowych oraz relacjach Unii Europejskiej z Rosją.  

W materiale prezentujemy również artykuł o działaniach Parlamentu Europejskiego na rzecz demokracji w latach 80-tych, a także przybliżymy współpracę pomiędzy Unią Europejską a Ukrainą w świetle przygotowywanej Umowy Stowarzyszeniowej.

W nowym Biuletynie można również znaleźć zaproszenie do kolejnej edycji naboru na staż praktyczny w Brukseli w biurze Posła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Sonika.

Zaprosimy Państwa także do lektury stałych sekcji – Brukseli Online oraz najciekawszych wydarzeń z województw Małopolskiego i Świętokrzyskiego. Kolejny numer już w tym tygodniu, a tymczasem zapraszamy do lektury poprzednich Biuletynów – polecamy!